
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 32 mm |
| Width | 20.3 mm |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 9 |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Depth | 20.3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Features | OCP, SCP |
| Min Input Voltage | 18 V |
| Output Current | 833 mA |
| Output Voltage | 12 V |
| Max Power Dissipation | 10 W |
| Max Output Current | 833 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 2 kV |
| Output Power | 10 W |
| Efficiency | 86 % |
| Voltage - Output 1 | 12 V |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Max Output Voltage | 12 V |
| Isolation | Isolated |
| Output Current-Channel 1 | 833 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 12 V |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$25.67696
Ext.Price$25.67696
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $25.67696 | $25.67696 |
| 10 | $23.02326 | $230.23260 |
| 25 | $22.17271 | $554.31775 |
| 50 | $21.35359 | $1067.67950 |
| 100 | $20.56447 | $2056.44700 |
